טיפים לריצה במזג אוויר חם

טיפים לריצה במזג אוויר חם

פשוט לעבור את היום יכול להיות מסוכן. חום מוגזם הורג המון אנשים בכל רחבי העולם מדי שנה. להגיד שרצים צריכים להיות זהירים זה אנדרסטייטמנט. אבל אנחנו רוצים לרוץ!

לפי מידה אחת, ברגע שאתה רץ בטמפרטורות מעל 60 מעלות צלזיוס, כל מעלה חמה מוסיפה 1.5 שניות למאמץ הנתפס שלך. כלומר ריצה במזג אוויר של 79°F יכולה להוסיף 30 שניות למייל לזמן שלכם לעומת ריצה של 55°F. לפחות ככה זה ירגיש. אחרים מתעקשים שעליכם לשלש את המספר הזה ולהוסיף 90 שניות למייל פעם אחת ב-80°F.

אבל מה אם יש 100 מעלות בחוץ, הריצה הרגילה שלך תהיה איטית יותר ב-1-3 דקות לכל מייל ותרגיש קשה באותה מידה. לא משנה איך מחשבים את זה, ריצה בחום היא קשה ועלולה להיות מסוכנת.

הדבר הראשון שצריך לעשות בריצה במזג אוויר חם הוא האטה. במשך שלושה או ארבעה שבועות, הגוף שלך יכול להסתגל לריצה במזג אוויר חם יותר. אתה תזיע יותר ותפזר חום בצורה יעילה יותר. יש האומרים שאימון בחום יכול לעזור לביצועי המירוץ על ידי הגברת זרימת החמצן במזג אוויר חם. אתה רק צריך להיות חכם וסבלני בזמן שאתה מתאקלם.

מה עוד אתה יכול לעשות? רוץ מוקדם בבוקר לפני שהטמפרטורה מטפסת. אין כמו ריצה ב4:30 בבוקר ביולי כדי לתפוס את הזריחה. לעתים קרובות אתה תמצאו טמפרטורות קרירות יותר בהרים או בשבילים מיוערים בצפיפות. כמובן שהידרציה היא המפתח, לפני, במהלך ואחרי אימון. רוצו עם בקבוק, חבילת מים, או היו יצירתיים ותכננו את המסלול שלכם כך שתשתו במהלכו. לא משנה מה, לבשו בגדים בהירים, מנדפים במהירות וכובע קל משקל.


לאחר ריצה במזג אוויר חם, חבילת קרח ואפילו אמבטיית קרח יכולים לעזור להוריד את טמפרטורת הליבה שלך. אבל לפעמים אפילו רק לשכב מתחת לעץ יכול להרגיש מדהים. בהצלחה שם בחוץ!